Merkezimiz, Sigarayla savaşanlar - sigara bırakma merkezi ile

Merkezimiz

SİGARAYLA SAVAŞANLAR HAKKINDA:

Sigarayla Savaşanlar hareketini  ilk olarak M.Ubeyd Korbey başlatmıştır. Sigarayla savaşanlar harekeri; sigara ve sigara üreticileriyle mücadelenin imkansız olarak görüldüğü bir dönemde çalışmalarına başlamış ve 1994 yılında Sigarayla Savaşanlar Vakfı 'nı kurmuştur. Sigarayla Savaşanlar çok kısa bir sürede uzun bir yolun katetmiştir.

1996 yılında 4207 sayılı kanunun çıkarılmasında önderlik etmiş ve daha sonra çocuk ve gençlerin sigaradan korunması, pasif içiciliğin önüne geçilmesi için ilköğretim okullarında bir çok eğitici programlar düzenlemiştir.

1997 yılında Türkiye'deki ilk sigara bırakma merkezini Sigarayla Savaşanlar kurmuş ve sigarayı bırakmak isteyen bağımlıların sigarayı bırakması için yeni yöntemler geliştirmiştir, uygulamış ve başarılı sonuçlar almıştır.

1998 yılından itibaren Duman Avcıları Yaz kampının organizasyonunu yapmıştır.

1999 yılında Sigarayla Savaşanlar Derneği 'ni ( Bugünkü adıyla Türkiye Sigarayla Savaş Derneği ) kurma çalışmalarını tamamlamıştır.

2008 yılında 4207 sayılı kanunun yeniden düzenlemesi aşamasında, kanunla ilgili olarak danışmanlık yapmış ve 1996 yılında yürürlüğe giren kanunun eksik yönlerini belirterek geliştirilmesine yardımcı olmuştur.

 

Sigara bıraktırma merkezimiz hakkında, sigara bırakma hakkında veya sigara bırakma merkezleri hakkında merak ettiğiniz her seyi telefon veya mail yoluyla sorabilirsiniz.

 

Sigarasız sağlıklı bir yaşam için bir kez daha düşünün.Yorum Yapabilirsiniz
Ad Soyad (zorunlu)
E-mail adresi
Yorum (zorunlu)
'' Merkezimiz '' için toplam 3 yorum yapılmış.
yorum 2017-03-24 13:26:06

Merhaba Sigarayi birakmak kocaman büyük cesaret ister ? Ben sigarayi 16 yasinda basladim ve bes seneye yakin kullandim. Ben Fransa'ya geldigim zaman agzima ve tadima yaklasik bir sigara buldum ve çalistigim is yerinde biz Türkler bir arada çalisiyorduk, arkadaslar benden otlandiklarinda baktim haftada üç katusa çikti ve o zaman karar verdim ve biraktim. Simdi 68 yasimdayim ve birakali 44 sene oldu ve bundan çok memnunum. Her arzu edenede basarilar ile cesaret temenni ederim.
yorum 2015-01-05 17:53:07

Merhaba, eşim 20 yıldır sigara içiyor ve geçtiğimiz günlerde doktor muayenesi sonucu, akciğerinin sağ tarafında yapısal bir bozukluk olması sebebi ile sigarayı bırakmazsa erken yaşta KOAH hastası olacağını öğrendik. Eşim de bırakmaya karar verdiğini söyledi ancak istekli değil sadece mecburiyet sonucu gibi geliyor bana. İsteksiz olması sonucu ne kadar etkiler? Ayrıca öğrenmek istediğim diğer iki konu ; 1-sitenizde bahsettiğiniz seansların hangisine uygun olacağını görüşme sonucunda mı belirliyorsunuz? 2- ücretleri nasıl öğrenebiliriz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Banu K.Kahraman
yorum 2015-01-05 13:57:52

50 senelik sigara tiryakısıyim. şimdi ise sıgara beni bırakmış ben bırakamıyrm. yardımcı olmanızı bekliyor. saygılar sunrm yaş 66
Bu sayfa 11672 defa görüntülenmiştir. 2019-07-15Adres: Büyükdere Cad. No:58 D:13 Osman Apt. Mecidiyeköy / İSTANBUL | Telefon: 0212 212 50 60 | E-Posta: bilgi@sigaraylasavasanlar.com.tr