Warning: session_start(): open(/storage/content/42/1009342/ssv.org.tr/sessions/sess_6ced1kma66v30ti8minj6p1os1, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /storage/content/42/1009342/ssv.org.tr/public_html/icerik.php on line 2  Sigara bırakma merkezi, Sigarayla savaşanlar - sigara bırakma merkezi

Sigara bırakma merkezi

SİGARA BIRAKMA MERKEZLERİ

Türkiye’deki sigara bırakma merkezleri iki şekilde hizmet vermektedir. Bunların ilk kısmı Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Özel Hastaneler ve Aile Sağlığı Merkezleridir. Bu hastanelere müracaat eden bağımlılara doktor kontrolü ve akciğer filmi gibi bazı tetkiklerden sonra ilaç reçete edilmektedir. Bağımlı aldığı ilacı ( ilaç devlet tarafından karşılanmamaktadır) doktorunun tavsiyesine göre kullanmayı başarırsa sigarayı hayatından çıkarabilir.

İkinci kısımda ise özel sektörün işlettiği bazı merkezler bulunmaktadır. Bu merkezlerin çoğunda doktor bulunmamaktadır. Bazıları sadece ticari amaçla çalışan bu merkezlere dikkat edilmesi çok önemlidir. Doktor kontrolünde olmayan merkezlerden hizmet almamak gerekir.

Sigarayla Savaşanların 1997 yılından beri işlettiği Sigara Bırakma Merkezinde uzun yıllardır doktor kontrolünde ve yüksek başarı oranlarıyla sigara bıraktırılmaktadır. Doktorumuz 2008 yılında akupunktur eğitimi almış ve kendisini sadece sigara bırakma konusunda uzmanlaştırmıştır. Hastalarımıza infraruj ışık yardımı ile fiziksel destek sağlarken, psikolojik desteği de içeren davranış tedavisiyle sigara bırakma başarısını % 95 lere çıkarmayı başardık.

Tedavimiz ilk günden başarı sağlamaktadır. İlk gün sigara bırakılırken, nüksü önlemek için tedaviye devam etmek motivasyonu arttırmakta ve başarı oranını % 95 e yükseltmektedir.

 Yorum Yapabilirsiniz
Ad Soyad (zorunlu)
E-mail adresi
Yorum (zorunlu)
'' Sigara bırakma merkezi '' için toplam 0 yorum yapılmış.
Bu sayfa 19443 defa görüntülenmiştir. 2019-07-16Adres: Büyükdere Cad. No:58 D:13 Osman Apt. Mecidiyeköy / İSTANBUL | Telefon: 0212 212 50 60 | E-Posta: bilgi@sigaraylasavasanlar.com.tr